Проекти

Моніторинг доступності закладів охорони здоров’я у Києві (2015)

Мета

Проект спрямований на реалізацію статей  9 (Доступність)  та 19 (Самостійний спосіб життя й залучення до місцевої спільноти)  Конвенції про права інвалідів ООН, а також на захист права на вільне пересування та доступ людей з інвалідністю в місті Києві до закладів охорони здоров’я (112-ти амбулаторій загальної практики-сімейної медицини), які надають первинну медичну допомогу.

Аудиторія

Основною цільовою аудиторією проекту є особи з обмеженими фізичними можливостями, а саме 150 000 тисяч, які проживають в місті Києві.

Очікувані результати проекту

1) Визначення стану архітектурної доступності у 112-ти амбулаторій загальної практики-сімейної медицини  в місті Києві для людей з інвалідністю, характеристика порушень, будуть відображені в індивідуальних анкетах об’єкта.

2)  Створення та подання за результатом моніторингу звіту з переліком порушень та пропозиції щодо їх виправлення до Київської міської державної адміністрації та до 10–ти районних  державних адміністрацій в місті Києві.

4) Внесення пропозицій та поправок до київської міської цільової програми.

Деталі

В 2011 році відповідно до закону України № 3612 від 07.07.2011 року «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві», місто Київ стало одним із пілотних регіонів з реформування системи охорони здоров’я, а саме впровадження інституту сімейних лікарів. На 2014 рік в м. Києві відкрито більше ста амбулаторій загальної практики-сімейної медицини. Декларованою метою реформи було фізично наблизити медичні послуг до місця проживання пацієнта.

Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини має надавати первинну медичну допомогу, а саме надання консультації,  проведення діагностики та лікування найбільш   поширених   хвороб,   травм,  отруєнь, патологічних,   фізіологічних   (під   час   вагітності)   станів, здійснення профілактичних  заходів;  направлення  відповідно  до медичних показань пацієнта,  який не потребує  екстреної  медичної допомоги, для надання йому  спеціалізованої  або високоспеціалізованої  медичної   допомоги;  надання невідкладної  медичної  допомоги в разі гострого розладу фізичного чи психічного  здоров’я  пацієнта,  який  не  потребує  екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої медичної допомоги.

Проте впровадження реформи відбулося без достатньої організаційної підготовки,  амбулаторії сімейної медицини часто відкривалися в приміщеннях,  які не відповідають державним будівельним нормам (ДБН) для закладів охорони здоров’я для безперешкодного доступу в них людей з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення. Таким чином,  створено штучні бар’єри для отримання необхідної медичної  допомоги даною категорією пацієнтів.

Даний проект спрямований на практичну реалізацію моніторингу амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та виявлення конкретних об’єктів, які є не доступними для людей з інвалідністю або створені з грубими порушеннями державних будівельних норм.

Конкретний облік, місця розташування, характеристика порушень, будуть відображені в індивідуальних анкетах об’єкта зі складанням відповідних актів, які розроблені за методикою ВГО «Національною Асамблеєю Інвалідів України».

Згідно Звіту Комітету з прав інвалідів при ООН про стан реалізації в Україні Конвенції про права інвалідів, а саме Положенню про збір інформації про виявлення порушення прав інвалідів виконавцями проекту планується передати данні про порушення відповідним державним органам.


pdfПерелік доступних і частково доступних амбулаторій м. Києва

pdfЗапит до Директора Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

pdfЗапит до Міністра охорони здоров’я України

pdfВідповідь МОЗ

jpg_iconІнформаційний запит до Директора Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

jpg_iconІнформаційний запит до Міністра охорони здоров’я України