Новини організації Новини суспільства

Іспити для антикорупціонерів

Голова правління ГПО “Права людини” Віталій Дроботун взяв участь у громадському моніторингу під час складання іспитів (тестування) кандидатів на посади в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК). Іспити проходили при присутності членів конкурсної комісії та спостерігачів від профільних громадських організацій, в тому числі і від Програми розвитку Організації Об`єднаних Націй.

13509699_856603987803894_1634854291_oПерший день тестування відбувся 22 червня 2016 року. Загалом в перший день мали з’явитись на тестування понад 360 кандидатів на посади в НАЗК, однак частина з них не з’явилась на тестування з невідомих причин.

Впродовж першого дня двох кандидатів позбавили права складати іспит і вилучили з нього. Один з цих “горе-кандидатів” спробував використовувати портативний мікрофон та міні-навушник для того, щоб отримувати підказки. Однак сфальшувати не вдалось – цей факт виявили, учасника вилучили та склали відповідний акт про порушення.

Щодо самого тесту, то він містить 100 запитань, відповідь на які потрібно дати впродовж двох годин. Загалом у базі наявні 1100 запитань, які охоплюють 18 тем. Тестування повністю електронне – відбувається в режимі реального часу і фальсифікувати результати тесту опісля не вдасться.

Під час другого дня тестування 23 червня, учасники складали тести на логіку. Це методика, яка спрямована на визначення рівня розвитку загальних і спеціальних здібностей і об`єктивно визначає рівень розвитку навичок, які впливають на успішність професійної діяльності. Загальний показник тесту складається з кількох компонентів: вербального, математичного, логічного та абстрактного мислення. Учасникам було запропоновано 6 варіантів тесту, кожен з яких налічує 60 питань. На вирішення питань відведено 45 хвилин.

ГПО “Права людини” надіється, що до НАЗК потраплять тільки найдостойніші кандидати, які найкраще зарекомендують себе під час тестування і які зможуть ефективно запобігати корупції в політичній сфері.

13515380_856603981137228_2038568502_n

Нагадаємо, що НАЗК є центральним органом виконавчої влади України зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику. Національне агентство з питань запобігання корупції має превентивну функцію, зокрема щодо перевірки декларацій всіх державних службовців і стилю їх життя, розкриття будь-якої інформації з приводу фактів корупції чи зловживання посадою.