У 2016 році, Міністерством фінансів України спільно з Міністерством освіти і науки України було обрано 24 опорні школи по Україні для реалізації «Пілотного проекту», головна мета якого є покращення якості освіти дітей, які проживають й навчаються в селах та селищах, а також підвищити ефективность використання державних коштів, які виділяються на фінансування освіти. «Пілотний проект» має фінансуватися групою донорів: Уряд США, Western NIS Enterprise Fund та компанія “Майкрософт Україна”.
У рамках даного проекту,було обрано по одній школі на кожну область. В Київській – місто Кагарлик, Кагарлицьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 3.
Згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації», Голова правління та представник ГПО «Права людини» Віталій Дроботун надіслав Кагарлицькій районній державній адміністрації Київської області «Інформаційний запит» щодо школі №3, у якому було поставлено ряд питань, загалом – про проведені та теперішні будівничі роботи, питання архітектурної доступності для дітей з інвалідністю, яке навчальне обладнання було придбано та встановлено у рамках даного проекту та яка кількість дітей з інвалідністю навчається у даній школі.
Плюс до цього, Віталій Дроботун вказав, про готовність ГПО «Права людини» надавати консультаційну та експертну допомогу відділу освіти Кагарлицької районної державної адміністрації Київської області для успішної реалізації «Пілотного проекту».
Варто зазначити, що Кагарлицька районної державної адміністрації дала відповіді щодо школи №3 та впровадження у ній «Пілотного проекту». На даний час фінансування з боку донорів ще не розпочалося, але вже можна спостерігати конкретні дії у рамках проекту.
У даній школі можна спостерігати архітектурну доступність для дітей з інвалідністю: наявність пандусу, вхідні двері є досить широкими, у школі є спеціальна вбиральня на першому поверсі.
Наразі у школі навчається 16 учнів з інвалідністю, варто зазначити, що двоє з них на інклюзивному навчанні та один учень на індивідуальному.
У перспективі проекту, адміністрація хоче покращити матеріальний стан школи, отримати сучасне обладнання, провести ремонтні роботи та організувати навчальні сесії для працівників закладу задля покращення навчального процесу та забезпечення розвитку установи.