Запитання та відповіді

Хто ви такі?

Ми громадська правозахисна організація, заснована у листопаді 2011 року. Спеціалізуємося на захисті прав і свобод людини.

Що таке правозахисна організація?

Правозахисні організації  – це особливий вид недержавних неприбуткових організацій, діяльність яких спрямована на утвердження й захист прав і свобод людини, ефективний контроль за їхнім дотриманням державою, її органами і посадовими особами. ПО сприяють зменшенню організованого насильства, здійснюваного державою. Для цього вони працюють одночасно в трьох напрямках:

  1. захист прав людини в конкретних випадках (ця допомога повинна бути безкоштовною для заявника), громадські розслідування фактів порушень прав людини державними органами;
  2. поширення інформації про права людини, правове виховання;
  3. аналіз стану дотримання прав людини.

Яка специфіка вашої діяльності?

Серед пріоритетних напрямів нашої діяльності є проекти спрямовані на захист прав людей з інвалідністю, соціально незахищених громадян (малозабезпечених осіб, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, людей похилого віку, біженців, внутрішньо переміщених осіб в ході анексії Криму і військового конфлікту на Донбасі, ветеранів війни, в тому числі учасників АТО), а також боротьба з корупцією у галузі державних закупівель на місцевому, регіональному та державному рівні, проекти спрямовані на поліпшення якості послуг, що надаються органами місцевого самоврядування та органами державної влади населенню.

Звідки у вас фінансування?

Ми працюємо за рахунок добровільних пожертвувань, а також завдяки грантовій підтримці. Свої проекти «Права людини» реалізовують за підтримки, зокрема, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Програми розвитку ООН.

Що ви вже зробили?

Наразі ми реалізували багато проектів. Детальніше ви можете про них дізнатися тут і тут.

Крім того, безпосередньо з квітня 2013 року по теперішній час, ми на постійній основі надаємо двічі на місяць безкоштовні юридичні консультації людям з інвалідністю, які мають порушення слуху. Надання правової допомоги відбувається в приміщенні  Культурного Центру Українського товариства глухих (м. Київ, вул. Курська 6).

До того ж, «Правами людини» спільно з партнерською організацією «Центр Безоплатної Правової Допомоги» за допомогою спільних громадських приймалень в м. Києві, а також он-лайн Платформи www.цбпд.org , було опрацьовано за 2014 рік близько 15000 звернень громадян з різних галузей права, а в 2015 році опрацьовано близько 8000 звернень громадян. На підтвердження цього – є он-лайн Платформа www.цбпд.org .

Чому я не знаю про вашу організацію?

Ви могли читати чи бачити матеріали про нашу організацію у ЗМІ. Наприклад:

Ми наразі працюємо над кращим висвітленням нашої роботи у засобах масової інформації. Сподіваємось, що згодом ви знатимете про неї значно більше.

У вас є партнери?

Нашими основними партнерами  є: Програма розвитку ООН (UNDP)Агенство США з міжнародного розвитку (USAID); Київська обласна державна адміністрація; Громадська організація “Для спільної справи”Громадська спілка “Центр Безоплатної Правової Допомоги” (в сфері надання юридичних консультацій та правової допомоги); Всеукраїнська громадська організація інвалідів “Група активної реабілітації”; Громадська організація “Інформаційне агентство “Правда” (допомога у висвітлені та розповсюджені інформації по проектах в ЗМІ, Інтернеті, ТБ та в медійному просторі); Громадська організація “Правда” (розбудова громадянського суспільства та правової, демократичної держави, протидія корупції у всіх її проявах та сферах); Благодійна організація “Відродження України” (здійснює благодійну діяльність по залученню і наданню благодійної допомоги в інтересах суспільства, держави та фізичних осіб, а також працює в сфері соціального захисту, соціального забезпечення, соціальних послуг та подолання бідності, сприяння соціальній реабілітації малозабезпечених, безробітних, інвалідів, інших осіб, які потребують піклування, а також надання допомоги особам, які через свої фізичні або інші порушення обмежені в реалізації своїх прав і законних інтересів), тощо.

Як можна вам допомогти?

Ви можете стати частиною нашої команди як а) член організації або б) волонтер.

А) Ставши членом Громадської організації «Права людини», Ви стаєте частиною спільноти людей, які завжди готові прийти Вам на допомогу. Організація готова відстоювати інтереси своїх членів та захищати їх конституційні права і свободи. Натомість Ви матимете змогу брати участь в обговореннях поточних та майбутніх проектів ГПО, реалізовувати їх разом з нами.

Членство набувається таким чином:

  • Надсилаєте заповнений бланк заяви на членство на e-mail: info@prava-lyudyny.org (Завантажити бланк для вступу).
  • Ми розглянемо Вашу заяву і приймемо рішення щодо прийняття.

Б) Якщо Ви розділяєте цінності нашої організації та готові долучатися до котрогось із поточних проектів на безоплатній основі – станьте волонтером!  Для цього надсилайте заяву у довільній формі на електронну адресу info@prava-lyudyny.org або телефонуйте до нас: (044) 361-39-35. Чекаємо на Вас!

Чи можна зробити фінансовий внесок на підтримку вашої діяльності?

Звісно. Реквізити ви можете дізнатись тут.

Що таке дискримінація?

Дискримінація зазвичай має місце, коли до людини застосовуються дії або проявляється якесь специфічне ставлення тільки тому, що ця людина належить до певної категорії. Це виявляється у словах чи діях. Іноді дискримінація очевидна, а іноді розпізнати не так просто. Людина може зазнавати дискримінації з боку іншої особи, організації, процесу чи установи. Дискримінація можу бути на підставі віку, етнічного чи національного походження, психічної або фізичної інвалідності, раси чи кольору шкіри, релігії чи віросповідання, статі, сексуальної орієнтації.

Які є форми дискримінації?

Недоброзичливі або ворожі дії або слова, пов’язані з однією з підстав для дискримінації (наприклад, стать або расова приналежність), вважаються утиском. Наприклад, якщо хто-небудь з Ваших товаришів по службі на робочому місці розповідає расистський анекдот, він займається расовими утиском. Якщо викладач робить будь-які коментарі сексуальної спрямованості або заграє з ким-небудь з учнів, такі дії вчителя є сексуальним домаганням.

Іноді дискримінація має місце в рамках будь-якої організації чи установи і стає частиною робочого процесу в цій організації чи установі. Це називається системною дискримінацією.

Чому права людей з інвалідністю потребують захисту?

Незважаючи на прогрес, досягнутий останніми роками в різних областях, багато людей з обмеженими можливостями в Європі все ще стикаються з бар’єрами для повноцінного життя у суспільстві. Серед них: низький рівень освіти та професійної підготовки; високий рівень безробіття; низький дохід; перешкоди у фізичному середовищі; соціальна ізоляція; нетерпимість, кліше і стереотипи; пряма або непряма дискримінація; насильство і жорстоке поводження. За даними опитування Євробарометра в 2001 році, 97% опитаних вважають, що щось потрібні активні дії для забезпечення кращої інтеграції людей з обмеженими можливостями в суспільство.

Як реагувати на дискримінацію?

Дискримінація може мати місце при різних обставинах і приймати різні форми, тому існують різні способи боротьби з нею.

Наприклад, якщо хтось дискримінує Вас на робочому місці:

  • По можливості дайте тверду відповідь людині, яка Вас переслідує, і скажіть йому, щоб він припинив це робити.
  • Якщо подібна поведінка буде продовжуватися, записуйте всі свої дії і реакції, а також образливі дії порушника. Важливо все – імена, дати, час і місце. Чим докладніше будуть Ваші записи, тим краще.
  • У багатьох організаціях та компаніях діють правила по боротьбі з утиском, які можуть допомогти захистити Ваші права і виправити несправедливу ситуацію. Ви повинні обов’язково знати про існування і зміст таких правил.
  • У разі відсутності правил, спрямованих безпосередньо на вирішення подібних проблем, Ви можете подати скаргу до відповідних відомств України.