Оформлення будівництва

Чи можна до квартири в багатоквартирному будинку на 1-поверсі добудувати прибудову?

Доброго дня! Я проживаю у Львові в однокімнатній квартирі на 1 поверсі, всього в будинку ще 5 квартир. Біля будинку є невеличка земельна ділянка-сад (прибудинкова територія), чи можу я на частині цієї ділянки побудувати кімнати і приєднати їх до моєї квартири. Документів на цю ділянку в мене нема. Чи може бути така будова узаконена як самобуд?

Ваше питання не може бути простим. Прибудова, це є реконструкція квартири. Оформлення реконструкції необхідно здійснювати через Державну архітектурно-будівельну інспекцію у Львівській області. 

Ні, не можете. Відповідно Наказу №109 Мінрегіонбуду Вам потрібно отримувати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, оскільки Ви хочете змінити конфігурацію не тільки квартири, а й всього будинку. Містобудівні умови та обмеження видає міська рада, у Вашому випадку, лише за наявності документу на земельну ділянку. Оформити оренду частину землі під прибудову також складно, оскільки це є прибудинкова територія.

Якщо вдасться оформити оренду землі, то отримуйте містобудівні умови,робіть проект та звертайтесь до Інспекції держ. арх.-буд. контролю у Львівській області.

Іншим способом є лише самовільна реконструкція та після цього звернення до суду з позовом про визнання права власності. Але в такому випадку,гарантій про позитивне вирішення Вашого питання не існує.