Проекти

Безбар’єрність і рівність в Київській області (2014)

Проект було реалізовано в період з лютого по листопад 2014 року. Мета проекту – з’ясування рівня доступності об’єктів державної і соціальної інфраструктури для людей з інвалідністю, насамперед – тих, що пересуваються на інвалідному візку, та інших маломобільних груп населення. Реалізація проекту проводилася у всіх 25 районах Київської області та 11 містах обласного значення. Основні об’єкти моніторингу – органи влади та місцевого самоврядування, заклади охорони здоров’я та освіти.Безбар'єрність та рівність у Київській області

За результатами моніторингу зовнішньої архітектурної доступності 72% об’єктів перевірки визнано

недоступними для людей з інвалідністю, насамперед – для осіб з ураженнями опорно-рухового апарату. При цьому, існує важлива проблема – створення формальних умов доступності – для «галочки» щоб відзвітуватися перед вищим керівництвом. Так – пандус, можливо, є, але він занадто вузький, з надто великим кутом ухилом, або і взагалі – у вигляді двох металевих швелерів.

Та і самими пандусами не обмежується архітектурна доступність. Громадська організація «Права людини» і надалі продовжуватиме діяльність, спрямовану на захист прав людей з інвалідністю, а також – працюватиме над проектами щодо прийняття Київською обласною радою та Київською облдержадміністрацією програми, яка дозволить в найближчому майбутньому зробити Київщину дійсно безбар’єрною для людей з інвалідністю.

pdfЗВІТ по проекту⇐