При організації роботи працівників з інвалідністю важливо пам’ятати, що це має не тільки створити можливості для роботи, але, разом з тим, підвищити ефективність виконання робочих завдань. Що для цього потрібно зробити? Для початку – проаналізувати завдання, які можуть викликати труднощі у працівника з інвалідністю. Якщо є труднощі, то є і додаткові витрати часу на виконання завдання, а отже знижується ефективність робочого процесу. Відтак, необхідно прибрати не дуже важливі завдання, які безпосередньо спричиняють труднощі в роботі. Якщо їх неможливо виключити або делегувати іншим працівникам, то слід скоротити очікувані результати від виконання таких завдань та зменшити індикатори оцінки. Роботодавець також може піти на зустріч робітникові з інвалідністю та надати завдання, які він зможе виконувати з очікуваною швидкістю. Треба врахувати, що пристосування робочих завдань до потреб працівника з інвалідністю повинно враховувати його особливі потреби та переваги. Надавати завдання, які без всякого сумніву викличуть труднощі у працівника з інвалідністю, не є доречним та коректним.
Якщо ж кількість завдань, які може виконати працівник з інвалідністю, нижче очікуваної, то роботодавець вправі переглянути його рівень заробітної плати. Та, звичайно, важливо, аби таке рішення було обопільним.
Інформаційний матеріал був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Зміст цієї статті є виключною відповідальністю Правозахисної організації «Права людини» і необов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».