Минулого року ГПО «Права людини» здійснювала моніторинг доступності закладів озорони здоров’я у місті Києві. Нагадаємо, за його результатами лише 36% амбулаторій Києва можна назвати доступними. Враховуючи те, що у Києві проживають близько 150 000 маломобільних осіб, то такий стан справ є невтішним.
Більш детально ознайомитись зі звітом можна за посиланням.
По результатах моніторингу ми звернулись до Департаменту охорони здоров’я КМДА з офіційним запитом на отримання публічної інформації щодо наступних питань:
- Кількість відкритих Амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, які надавали первинну медичну допомогу за період 2011-2014 рр. у м. Києві із зазначенням адрес.
- Кількість Амбулаторій, що були реконструйовані, відреставровані або в яких було проведено капітальний ремонт за період 2011-2014 рр. у м. Києві.
- Суму коштів, які були виділені на відкриття, реконструкцію, реставрацію та капітальний ремонт за період 2011-2014 рр. у м. Києві, та джерело їх походження.
- Суму коштів з бюджету м. Києва на 2015 рік для створення архітектурної доступності для мало мобільних груп населення об’єктів соціальної, громадської інфраструктури м. Києва.
- Кількість коштів витрачених на архітектурну доступність для мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної громадської інфраструктури м. Києва.
Оскільки відповіді від Департаменту охорони здоров’я КМДА ми так і не дочекались, ми надіслали звернення до Представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Раді повідомити, що офіс омбудсмена задовольнив нашу скаргу і зобов’язав вищезгаданий департамент КМДА все таки надати офіційну відповідь на наш запит.
Ми переконані, що така інформація повинна бути у відкритому доступі і прикладатимемо подальших зусиль для того щоб інформувати суспільство, а також працювати для захисту людей з інвалідністю.
Чекаємо відповіді!..