Україна сьогодні зависла над прірвою мороку – живемо в цинічному корумпованому суспільстві, де нормальна, порядна людина почуває себе ошуканою , приниженою, незахищеною (“українським самашедшим”). Панує цілковитий абсурд, торжество невігластва, бездушності і товстого гаманця (неуки беруться навчати, варвари – лікувати, а злодії вершити правосуддя). І все це діється на фоні постійних балачок про підвищення рівня життя народу і нещадну боротьбу з порушниками закону. Державні мужі майже щодня по телебаченню звітують про заходи, темпи і наслідки боротьби з корупцією, самі будучи при цьому явними корупціонерами. Тож у такому ” королівстві кривих дзеркал “ не одразу й збагнеш: чи насправді ведеться в країні ця боротьба, чи ні.
Корупцією пронизані всі гілки державної влади. Державні службовці, правоохоронні органи, судді – усі вони використовують недосконалість законодавчої бази у власних інтересах – для особистого збагачення. Можливо, законодавство в Україні і не таке вже недосконале, але, на жаль, його в нас можна просто не дотримуватися: заплати – і отримаєш усе, що тобі потрібно.
У світовому рейтингу корумпованості http://cpi.transparency.org/cpi2011/results/ наша держава посідає лідируючі позиції, але в інших рейтингах за економічно-соціальними показниками Україна – це відстала держава “третього світу”. Така сумна тенденція простежується через тотальну корупцію, проти якої й почали боротьбу громадські організації та свідомі громадяни нашої держави.
Однією з таких організацій є громадська організація “Центр Протидії Корупції”, яка об’єднала експертів з юридичного, медійного та громадсько-політичного секторів, з метою протидії корумпованим посадовим особам різних рангів, ціллю якої є знизити рівень корупції в Україні. Команда Центру зупиняє розкрадання бюджетних коштів через державні закупівлі, які ударними темпами здійснюють українські чиновники. Для цього організація в партнерстві з деякими народними депутатами України офіційно повідомляє прокурорів про тендери з ознаками корупції, а також спонукає їх ефективно реагувати на ці повідомлення, в тому числі в частині притягнення до відповідальності винних чиновників згідно з чинним законодавством України.
ГО «Правозахисна організація «Права людини» також долучилася до даної подвижницької праці, її керівник Віталій Дроботун є активним діячем та експертом “Центру Протидії Корупції” http://antac.org.ua/category/komanda/ як фахівець з питань захисту прав громадян і громадських об’єднань від незаконних дій чи бездіяльності держави.
Віталій Дроботун вважає, що спільними зусиллями громадськості можна досягти кардинального зниження рівня корупції в нашій державі На сьогодні це є визначальною умовою позитивних змін в українському суспільстві. Іншого шляху немає …