1. Інтелектуальне порушення (раніше відоме як розумова відсталість) означає, що особа має рівень розумового розвитку нижче середнього рівня. Особи з ІП можуть мати труднощі у навчанні та соціальній адаптації.
2. Це не хвороба чи інфекція. Потрібно працювати над зменшенням стигми, яка виникла навколо питання інвалідності.
3. Ця інвалідність (яка може відрізнятися у кожному окремому випадку) може бути викликана різними факторами, які погіршують розвиток розумових здібностей до чи протягом вагітності матері, або в ранньому дитинстві. На сьогодні було встановлено близько 250 причин виникнення ІП.
4. Одна відома причина виникнення ІП, яку можна цілком попередити – алкогольний синдром.
5. Діти з ІП можуть розвиватися повільніше, ніж їхні однолітки, пізніше почати говорити, ходити чи піклуватися про себе.
6. Близько 25% причин виникнення ІП – генетичні порушення.
7. Опитування БіБіСі, проведене у Великобританії, показало, що «розумова відсталість» – найобразливіше твердження з-поміж усіх видів інвалідності.
8. Особи з ІП з легким ступенем при доцільній допомозі можуть розвиватися, вчитися та жити у громаді з мінімальною допомогою.
9. Світова статистика стверджує, що у світі 92% дорослих з ІП живуть незалежного від родичів чи сім’ї, у той час як 8% живуть в інтернатних закладах.
10. У 25-35% дітей, народжених з ІП, не встановлена причина виникнення ІП.
https://www.dosomething.org/facts/11-facts-about-mental-disability