У Харкові 10 лютого відбулась фокус-групова дискусія в рамках Програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні», що здійснюється під егідою Національної Асамблеї інвалідів України, ЮНІСЕФ, ООН та інших міжнародних організацій.
Національну Асамблею інвалідів України представляла Генеральний секретар – В.М. Назаренко. Вона й проводила зустріч-дискусію, в якій взяли участь представники обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів та громадських організацій Харківщини.
Учасники обговорення питання здійснення соціального супроводу при працевлаштуванні людей з інвалідністю були єдині у своєму розумінні щодо необхідності такої моделі та скорішого запровадження її у життя, але різняться підходи до створення механізму дії такої моделі.
Для Харківщини питання запровадження соціального супроводу не є новим. 2013 року, правда протягом нетривалого часу, державні органи, громадські організації інвалідів та роботодавці Харківщини напрацьовували пропозиції щодо створення моделі соціального супроводу для осіб з інвалідністю.
Цікавими були пропозиції присутніх щодо організації навчання на робочому місці, створення реабілітаційних центрів для батьків, які виховують дитину з вадами здоров’я, створення робочих місць для працевлаштування людей з інвалідністю та стимулювання роботодавців. Але, насамперед, у суспільстві потрібно створювати правильні стосунки між всіма його членами: поважати прагнення людини з обмеженими можливостями до реалізації свого конституційного права на працю, з однієї сторони, та створення державою умов для організації працевлаштування таких осіб, з іншої. При цьому всі члени суспільства повинні усвідомити соціальну відповідальність за працевлаштування інвалідів та створення умов для соціалізації людей з особливими потребами на відкритому ринку праці.