Новини суспільства

Чому біженці не “ісламізують” Європу? (інфографіка)

У понеділок, 14 вересня, Євросоюз не зміг прийняти рішення про розподіл між країнами-членами ЄС біженців, які втекли з Сирії, Іраку та Північної Африки. Йшлося про долю 120 тисяч мігрантів – на додаток до 40 тисяч, на розселення яких країни Євросоюзу вже погодилися в травні. Цей план запропонував глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Втім, остаточного “ні” Брюссель не отримав – 22 вересня міністри знов зустрінуться (до речі, і 40-тисячне розселення погодили не з першого разу). В Єврокомісії планують провести найбільше централізоване розселення людей в Європі з часів Другої світової війни. Кожна країна в рамках своєї квоти повинна прийняти певну кількість біженців залежно від кількості населення та обсягу економіки.

Як буде розподілено квоти

Швеція і Німеччина наразі прийняли найбільшу кількість мігрантів з Сирії в Європі на душу “корінного населення”. Натомість в абсолютних цифрах основний потік мігрантів беруть на себе Німеччина, Франція, Австрія та Велика Британія.Водночас у низці країн – наприклад, Балтії – кількість заявок на отримання притулку залишається невеликою. Звідси ідея – “віддати” їм частину міграційного потоку.Проте ідея квот не всім до душі. Проти них виступають Чехія, Угорщина, Польща, Словаччина і Румунія. Остання, втім, деякий час намагалася шантажувати Брюссель, обіцяючи прийняти мігрантів в обмін на свій вступ до Шенгенської зони. Загалом у такий спосіб, за пропозицією Брюсселя, треба розподілити 120 тисяч осіб.

1

Скільки біженців вже живуть в Європі

Втім, навіть якщо пропозицію Юнкера схвалять, проблеми вона не вирішить.160 тисяч осіб з числа новоприбулих, яких планується розселити по Європі, – лише крапля в морі.За даними Міжнародної організації з міграції, тільки в 2015 році до Європи прибули, переважно морським шляхом, понад 430 тисяч осіб (майже половина – з охопленою війною Сирією), доля більшої частини з яких поки не визначена. В цілому ж, станом на 1 січня 2015 року, за даними УВКБ ООН, в Європі вже перебували понад 1,6 млн осіб, які отримали статус біженців або подали заявку на його надання.

2

Як багато біженців на тлі населення європейських країн

Радикально налаштовані політики і громадяни кажуть про небезпеку для корінних народів європейських країн і дедалі частіше вживають термін “ісламізація Європи”. Втім, як не дивно, з найбільшим задоволенням “крах” Європи через наплив біженців передбачають і смакують російські ЗМІ.Насправді ж, незважаючи на часом страшні картинки в ЗМІ, ця проблема здається більшою, ніж є насправді.”Якби Європа була організована належним чином, це була б керована криза. Ми говоримо про 4-5 тисяч людей на день у Союзі, де живе 508 мільйонів”, – зауважує верховний комісар ООН у справах біженців Антоніо Гутьєрес.

3

На прикладі Німеччини

За словами Юнкера, в той час як кількість прибулих біженців і мігрантів може бути “страшною” для деяких європейців, вони становлять лише 0,11% від загальної кількості населення ЄС (йдеться про мігрантів, які вже потрапили до Європи протягом 2015 року), що не так вже й багато порівняно з 4 мільйонами людей, що знайшли притулок у Лівані, Туреччині та Йорданії.Але для окремих країн проблема виглядає набагато більшою, ніж в середньому для Європи.Німеччина – країна, куди мігранти прагнуть потрапити найчастіше. Тут високі соціальні виплати, але це – не єдина перевага. У них – толерантне суспільство і не нульовий шанс знайти роботу. До того ж, Берлін вже оголосив, що має намір прискорити опрацювання заявок біженців.Тому, попри те, що німці планують скоротити розмір соцвиплат, їхня країна ще довго залишатиметься “європейської Меккою” для біженців.Цього року сюди може прибути мільйон мігрантів, заявив у понеділок віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель. Йдеться і про нових мігрантів, і про тих, хто вже перебуває в Європі і в Німеччині.

4

Втім, якщо рахувати не абсолютну кількість біженців, а їхню питому вагу, то Німеччина – не рекордсмен. Наприклад, у Швеції, де соціальні виплати вищі, а рівень толерантності – не нижчий, ніж у Німеччині, до початку 2015 року перебувало 199 тисяч біженців та шукачів притулку, свідчать дані УВКБ ООН. Отже, в перерахунку на одного біженця припадало лише 47 шведів (у Німеччині – майже 190 громадян). З урахуванням напливу мігрантів у 2015 році ці цифри можна вважати застарілими.

Джерело: Європейська правда