ГО “Правозахисна організація “Права людини” заснована у листопаді 2011 року. Ми спеціалізуємося на захисті прав і свобод людини.
Наші пріоритетні напрямки діяльності:
- захист прав людей з інвалідністю;
- захист прав соціально незахищених громадян (малозабезпечених осіб, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, людей похилого віку, біженців, внутрішньо переміщених осіб в ході анексії Криму і військового конфлікту на Донбасі, ветеранів війни, в тому числі учасників АТО);
- боротьба з корупцією у галузі державних закупівель на місцевому, регіональному та державному рівні;
- проекти, спрямовані на поліпшення якості послуг, що надаються органами місцевого самоврядування та органами державної влади населенню.
Інші напрямки роботи:
- розвиток України як правової держави;
- встановлення верховенства закону в суспільстві;
- нагляд за забезпеченням прав і свобод громадян;
- досягнення рівності в Україні;
- здійснення громадського контролю за діяльністю органів державної влади.
Одним з головних завдань “Прав людини” є підвищення самосвідомості людей з інвалідністю в сфері захисту їхніх прав. Ми намагаємось популяризувати в суспільстві і безпосередньо в середовищі людей з обмеженими фізичними можливостями основні положення Конвенції про права людей з інвалідністю.
Наша безпосередня діяльність полягає у моніторингу державної політики у сфері захисту прав людей з інвалідністю, а також об’єднання зусиль всіх структур влади, громадських організацій інвалідів, для поліпшення життєдіяльності людей з інвалідністю у вигляді створення і реалізації соціальних програм спрямованих на захист їх прав.
“На сьогоднішній день люди з інвалідністю не отримують достатньої підтримки з боку держави. Це, перш за все, кричуща недоступність маломобільних груп населення до транспорту та громадських закладів міста. Ми прагнемо змінити як речі такого гатунку, так і загалом розуміння суспільством прав та потреб людей з обмеженими можливостями. Малими кроками до великої мети: рівності людей та поваги до прав і свобод”, – Віталій Дроботун, голова ГПО “Права людини”.
Оновлення логотипу
⇒
«Права людини» мають тривалий досвід у реалізації різного роду проектів:
2012 р. – партнер в проекті “Організація юридично-консультаційного центру для захисту прав ромського населення” за підтримки Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.
2013 р. – партнер в проекті “Доступна Україна”, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
2013 р. – проект “Доступність та рівність в місті Києві” проведено моніторинг – 1000 об’єктів;
2013-2014 р. – проект по моніторингу судів в м. Києві та Київській області на предмет їх доступності для людей з особливими потребами.
2014 р. – проект ПРООН “Демократизація і права людини в Україні “Доступність та рівність в Київській області”. Проведено у 2014 році моніторинг інфраструктурної доступності для людей з інвалідністю в Київській області – 2046 об’єктів.
2014 р. – партнер в проекті “Стоп корупція!”, в сфері регулювання політики споживання і обороту лікарських препаратів” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольство США. Піднято проблему наявності корупційної схеми видачі ліцензій аптекам Держлікслужбою на всеукраїнський рівень.
2014 – 2015 роках партнер в проекті “Допомога вимушеним переселенцям – інвалідам зі Сходу України” за фінансової підтримки Програми розвитку ООН в Україні. “Права людини” надавали юридичні консультації та правову допомогу внутрішньо переміщеним особам, в тому числі людям з інвалідністю в Одеській області.
2015 р. – проект “Метро для всіх” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проведено моніторинг Київського метрополітену (52 станції), створено мобільний додаток для людей з інвалідністю та інших пасажирів.
2015 – 2016 р. – станом на сьогодні реалізовується проект “Правова допомога внутрішньо переміщеним особам Київської області”, за підтримки Програми розвитку ООН. Відкрито громадські приймальні для надання безкоштовної юридичної допомоги в 12-ти містах Київської області, де найбільше проживає ВПО.
2015 р. – Моніторинг доступності закладів охорони здоров’я у Києві. Визначено стан архітектурної доступності у 125-ти амбулаторій загальної практики-сімейної медицини в місті Києві.
Додатково
Організація безпосередньо з квітня 2013 року по теперішній час, на постійній основі надає двічі на місяць безкоштовні юридичні консультації людям з інвалідністю, які мають порушення слуху. Надання правової допомоги відбувається в приміщенні Культурного Центру Українського товариства глухих (м. Київ, вул. Курська 6).
Крім того, ГО “Правозахисна організація “Права людини” спільно з партнерською організацією Громадська спілка “Центр Безоплатної Правової Допомоги” за допомогою спільних громадських приймалень в м. Києві, а також он-лайн Платформи www.цбпд.org , було опрацьовано за 2014 рік близько 2 500 звернень громадян з різних галузей права, а в 2015 році опрацьовано близько 1 500 звернень громадян, підтвердженням цьому є он-лайн Платформа www.цбпд.org .